Dallime mes rishikimeve të "Henri Poincare"

Jump to navigation Jump to search
1.646 bytes added ,  13 vjet më parë
No edit summary
**1905, "Matematika dhe Logjika,
**1910, "Mbi numrat transfinit,"
 
==Lidhje të jashtme==
*Online English translations of whole works by Poincaré:
**''[http://www.carlmanchester.net/poincare The Sciences and the Humanities.]''
**''[http://www.brocku.ca/MeadProject/Poincare/Poincare_1905_toc.html Science and Hypothesis.]''
*{{gutenberg author| id=Henri+Poincaré | name=Henri Poincaré}}
* {{MathGenealogy |id=34227}}
* {{MacTutor Biography|id=Poincare}}
 
[[Kategoria:Matematikanë francez]]
 
[[ar:هنري بوانكاريه]]
[[az:Anri Puankare]]
[[bn:অঁরি পোয়াঁকারে]]
[[bs:Henri Poincaré]]
[[bg:Анри Поанкаре]]
[[ca:Henri Poincaré]]
[[cs:Henri Poincaré]]
[[da:Henri Poincaré]]
[[de:Henri Poincaré]]
[[et:Henri Poincaré]]
[[el:Ανρί Πουανκαρέ]]
[[es:Henri Poincaré]]
[[eo:Henri Poincaré]]
[[fa:آنری پوانکره]]
[[fr:Henri Poincaré]]
[[gl:Henri Poincaré]]
[[zh-classical:龐加萊]]
[[ko:앙리 푸앵카레]]
[[hi:आन्री पांकरे]]
[[hr:Henri Poincaré]]
[[io:Henri Poincaré]]
[[it:Henri Poincaré]]
[[he:אנרי פואנקרה]]
[[ht:Henri Poincare]]
[[la:Henricus Poincaré]]
[[lt:Henri Poincaré]]
[[hu:Henri Poincaré]]
[[nl:Henri Poincaré]]
[[ja:アンリ・ポアンカレ]]
[[no:Henri Poincaré]]
[[oc:Henri Poincaré]]
[[pms:Henri Poincaré]]
[[pl:Henri Poincaré]]
[[pt:Henri Poincaré]]
[[ro:Henri Poincaré]]
[[ru:Пуанкаре, Анри]]
[[sk:Henri Poincaré]]
[[sl:Henri Poincaré]]
[[sr:Анри Поенкаре]]
[[fi:Henri Poincaré]]
[[sv:Henri Poincaré]]
[[th:อองรี ปวงกาเร]]
[[tr:Henri Poincaré]]
[[uk:Анрі Пуанкаре]]
[[zh:儒勒·昂利·庞加莱]]

Menyja e lëvizjeve