Dallime mes rishikimeve të "Peter Bartl"

Jump to navigation Jump to search
67 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
Që nga viti 1980 është Profesor i Historisë së Europës Lindore dhe Juglindore në Universitetin e Mynihut.
 
Autor i librave:
Autor i librit[[Skeda:peter_bartl_albanien.jpeg]]1. Albanien: Vom Mittelalter bis zur Gegenwart (Pustet, Regensburg, 1995)

Menyja e lëvizjeve