Spermezeu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Spermezeu
Komunë
Vendndodhja
Spermezeu is located in Rumania
Spermezeu
Spermezeu

Koordinatat: 47°19′V 24°11′L / 47.317°V 24.183°L / 47.317; 24.183

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 85.00 [1] km2
Popullsia 3958 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427275
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Dobricel, Dumbrăviţa, Hălmăsău, Lunca Borlesei, Păltineasa, Sita, Şesuri Spermezeu-Vale, Spermezeu
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Spermezeu është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3958 banorësh dhe sipërfaqe 85.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Dobricel, Dumbrăviţa, Hălmăsău, Lunca Borlesei, Păltineasa, Sita, Şesuri Spermezeu-Vale, Spermezeu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)