Jump to content

Spineri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Spineri
Spineri
Aconitum variegatum
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Ranunculales
Familja: Ranunculaceae
Grupi: Aconitum
L., 1753
Aconitum napellus
Aconitum napellus

Spineri ( lat. Aconitum napellus L.) i njohur edhe si : - akoniti, është lule e familjes Ranunculaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Spineri në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Aconitum – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale