Spinuş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Spinuş
Komunë
Vendndodhja
Spinuş is located in Rumania
Spinuş
Spinuş

Koordinatat: 47°12′V 22°12′L / 47.200°V 22.200°L / 47.200; 22.200

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.26 [1] km2
Popullsia 1196 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417530
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Ciuleşti, Gurbeşti, Nădar, Sălişte, Spinuş
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Spinuş është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1196 banorësh dhe sipërfaqe 30.26 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Ciuleşti, Gurbeşti, Nădar, Sălişte, Spinuş.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)