Split Rock, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Split Rock, New York
qytet
Vendndodhja
Split Rock, New York is located in SHBA
Split Rock, New York
Split Rock, New York

Koordinatat: 43°1′33″V 76°13′52″P / 43.02583°V 76.23111°P / 43.02583; -76.23111

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku Onondaga
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Koordinatat 43° 1′ 33″ Veri

76° 13′ 52″ Perëndim

Split Rock, New York është një qytet në qarkun Onondagashtetit federal New York, SHBA.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Split Rock, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale