Srdan Nikoliq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Srdan Nikolić aktivstë serbë, serbë nga Serbia.

Srdan Nikolić është I ashtuquajturi Nënkryetar i Kuvendit të Bashkësisë së Komunave të Krahinës Autonome të Kosovës (2009) dhe nga Lëvizja Vetvendosje është akuzuar për veprimtari ilegale në Kosovë. Lëvizja thirret në bazë të nenit 198 dhe 199 të KPPK-së.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Amza : vetevendosje.org dokumenti PROKURORISË PUBLIKE TË QARKUT