Stamata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stamatë
Σταμάτα
Fshat
Vendndodhja
Stamatë is located in Greqia
Stamatë
Stamatë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Atikë
Qarku Atika Lindor
Komuna Xhamali
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 7′ 32″ Veri

23° 52′ 49″ Lindje

Stamatë[1] (greqisht: Σταμάτα/Stamáta) është fshat në qarkun i Atikës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 33.