Stamford, Texas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stamford, Texas
Anglisht : City of Stamford
qytet
noform
Downtown Stamford
Vendndodhja
Stamford, Texas is located in SHBA
Stamford, Texas
Stamford, Texas

Koordinatat: 32°56′57″V 99°47′24″P / 32.94917°V 99.79000°P / 32.94917; -99.79000

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal TexasTexas
Qarku Jones, Haskell
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.3 km2
 •  tokësore 15.4 km2
 •  ujore 17.8 km2
Lartësia 492 m (m.n.d.)
Popullsia 3124 banorë (2010)
Dendësia 202.9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 2 January 1900
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 79553
Prefiksi 325
Koordinatat 32° 56′ 57″ Veri

99° 47′ 24″ Perëndim

Faqja Zyrtare stamfordcoc.org

Stamford, Texas (City of Stamford) është një qytet në qarkun Jones, Haskellshtetit federal TexasTexas, SHBA. Në Stamford, Texas jetojnë 3124 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 202.9 banor/km2 (520.7 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 33.3 km2 (12.8 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 492 m (1614 ft).

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Stamford, Texas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale