Stampa:13 qershor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
  • 1920 - Avni Rrustemi vrau në Paris Esad Pashen.
  • 1978 – Forcat e Ushtrisë së Izraelit tërhiqen nga Libani.
  • 1934 –Adolf Hitleri dhe Benito Mussolini takohen ne Venecia, Itali; Musolini më vonë e përshkruan diktatorin gjerman si një majmun të vogël qesharak.