Stampa:Birth date and age2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Edit-copy green.svg
Kjo është një nënfaqe e documentacion për Stampa:Birth date and age2.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.


Përdorimi

This template displays a person's birth date and age at a specified date.
This allows you to show how old a person was at the time they participated in an event or made an achievement.

Syntax:
{{Birth date and age2|specified year|specified month|specified day|year of birth|month of birth|day of birth}}
Format
{{Birth date and age2|yyyy|mm|dd|yyyy|mm|dd}}
Example:

{{Birth date and age2|1988|6|10|1961|7|4}}
returns July 4, 1961 (aged 26)

Shiko edhe