Stampa:Date difference

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Date difference.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

{{|month1= |day1= |year1= |month2= |day2= | year2=}}

This template returns the number of days between two dates. With unnamed parameters:

{{date difference|year1|month1|day1|year2|month2|day2}}

With unnamed parameters, calculating the days between today and the given date:

{{date difference|year1|month1|day1}}

Shembuj[Redakto nëpërmjet kodit]

  • {{date difference|2007|5|24|2008|4|23}} jepën 335
  • {{date difference|2007|5|24}} jepën 4.831
  • {{date difference|2009|9|7}} jepën 3.994
  • {{date difference|2009|10|29}} jepën 3.942

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]