Jump to content

Stampa:Harta Danimarka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Karte: Toka
Vendndodhja
Harta politiko-administrative
Skeda:Denmark location map.svg
Harta fizike
Skeda:Denmark physical map.svg


Kjo stampë përmban të dhëna koordinative nga Danimarka. Këto të dhëna mund të shfrytëzohen përmes stampave {{Harta}} dhe {{Koord}}.

Të dhëna specifike

[Redakto nëpërmjet kodit]
Vendodhja (Danimarka)
emri Danimarka
koordinatat
skajore
57.9
7.8 ←↕→ 15.4
54.3
qendra e hartës 56°06′N 11°36′E / 56.1°N 11.6°E / 56.1; 11.6