Jump to content

Stampa:Harta SHBA

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Karte: Toka
Vendndodhja
Harta politiko-administrative
Skeda:Usa edcp location map.svg
Harta fizike
Skeda:Usa edcp relief location map.png


Kjo stampë përmban të dhëna koordinative nga SHBA. Këto të dhëna mund të shfrytëzohen përmes stampave {{Harta}} dhe {{Koord}}.

Të dhëna specifike[Redakto nëpërmjet kodit]

Vendodhja (SHBA)
emri SHBA
koordinatat
skajore
49.8
-125.5 ←↕→ -66.5
24.2
qendra e hartës 37°N 96°W / 37°N 96°W / 37; -96
x 50.0 + 124.03149777329222 * ((1.9694462586094064-({{{2}}}* pi / 180)) * sin(0.6010514667026994 * ({{{3}}} + 96) * pi / 180))
y 50.0 + 1.6155950752393982 * 124.03149777329222 * ( 0.02613325650382181 - (1.3236744353715044 - (1.9694462586094064 - ({{{2}}} * pi / 180)) * cos(0.6010514667026994 * ({{{3}}} + 96) * pi / 180)))

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]