Stampa:Infobox Kombet e bashkuara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
{{{emri}}}
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Infobox Kombet e bashkuara.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

{{Infobox United Nations
| emri = 
| figura = 
| madhësia_e_figurës = 
| titulli = 
| tipi = 
| akronimet =
| kryetar =
| statusi = 
| themeluar = 
| zyratqendrore = 
| webfaqja = 
| org_amë = 
| degë_e = 
| poshtëshënime = 
}}

Shembull[Redakto nëpërmjet kodit]

OKB
Emblem of the United Nations.svg
OKB
Lloji i Organizatës OKB
Akronimet OKB
Kryetar Ban Ki-moon
Statusi aktiv
Themeluar më 26 June 1945
Zyrat qendrore Manhattan, New York City
Webfaqja Faqe zyrtare
Organizata amë test1
Org degë e test2
{{Infobox Kombet e bashkuara
| emri = OKB
| figura = Emblem of the United Nations.svg
| madhësia_e_figurës = 200px 
| titulli = OKB
| tipi = OKB
| akronimet =OKB
| kryetar = Ban Ki-moon
| statusi = aktiv
| themeluar = 26 June 1945 
| zyratqendrore =  Manhattan, New York City
| webfaqja = {{official|http://www.un.org}}
| org_amë = test1
| degë_e = test2
| poshtëshënime = 
}}