Stampa:Ngjyra e sfondit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Udhëzuesi i stampës[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko]

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

{{Background color|<color>|<text>}}

Web colors siguron një list ngjyrash që mund të përdoren. Ngjyra të thjeshta si e zeza, bluja, e kuqja, jeshilja etj. mundet vetëm t'i shkruhet emri për t'u shfaqur, kurse ngjyra më të veçanta kanë nevojë për RGB ose kodet e tyra për t'u shfaqur.

Shëmbuj[Redakto nëpërmjet kodit]

  • {{Ngjyra e sfondit|red|Përshëndetje, botë!}} del në Përshëndetje, botë!
  • {{Ngjyra e sfondit|#00F000|Përshëndetje, botë!}} del në Përshëndetje, botë!

Ndjekja e kategorisë[Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa mbështetëse[Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko gjithashtu[Redakto nëpërmjet kodit]

  • {{Color}} – vendos vetëm ngjyrën e tekstit
  • {{Font color}} – vendos vetëm ngjyrën e tekstit dhe të sfondit
  • {{Color contrast ratio}}
  • {{Hilite}} – vendos ngjyrën e sfondit, me një kohë skadente që është opsionale
  • {{Resize}}