Stampa:Section link

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Stampa:Section link § Shënime

[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Section link.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

  • {{section link|Artikulli|Seksion}}, lidhet në seksionin e një artikulli tjetër. → Shembull: Ismail Qemali § Shpallja e pavarsisë
  • {{section link|Artikulli|Seksion|nopage=y}}}, lidhet në seksionin e një artikulli tjetër, por duke paraqitur vetëm titullin e seksionit → Shembull: § Shpallja e pavarsisë
  • {{section link| |Seksioni}}}, për përdorim brenda artikullit të njëjtë, pjesën e artikullit lëreni të zbrazët → Shembull: § Shpallja e pavarsisë

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]