Stampa diskutim:Artikuj të zgjedhur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi stampën Artikuj të zgjedhur. Wikipedia nxit diskutimin thelbësor dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të botohen, ose do të lihen jashtë. Ju lutemi respektoni rregullat e Wikipedia-s shqipe!

Kliko këtu për të filluar një temë të re diskutimi.

Ju lutemi nënshkruani me - ~~~~.

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
  • Nuk lejohen sulme personale. Nuk lejohet fjalor ose thirrje për dhunë.
  • Vetëm tekst i thjeshtë, ju lutemi!

Pjesë e Faqe Kryesore


Stampa Artikuj të zgjedhur duhet të jetë më dinamike (në kuptimin e ndryshimit). Pasi që tituj e artikujve nga një herë janë të:

  • të gjatë
  • të pa kapshem në shikim të parë

Menodjë se duhet të ndahet në dy pjesë. Në pjesen e parë artikujt me tituj të shkurtë që do të zgjidhen nga antarët dhe në pjesën e dytë (të rregullt) në bazë të temes, kategorisë ose ndonjë klasifikimi tjetër në këtë rastë artikulli do të jetë për lexuesin si artikull i zgjedhur nga tema, kategoria ose klasifikimi tjetër.

Pjesa për lajme nuk e di ndoshta do të ishte më mirë të bashkohej me atë përvjetore.--Hipi Zhdripi 2005 Qershor 26 03:23 (UTC)

Titujt[përpunoni burim]

ashtu si ishin më parë ishin iritues.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 22 03:38 (UTC)