Stampa diskutim:Coor dms

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi stampën Coor dms. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Dinë dikush të tregojë përse ose si përdoret kjo stampë.


Coor është shkurtim i fjalës koordinata. Stampat ekzistuese që fillojnë me 
këtë fjalë janë të rëndësishme për të automatizuar lokalizimin e koordinatave të një shteti, qyteti   
etj. Mund ta gjeni dhe tek wikipediat e tjera. Shembull për këtë është pshm. faqja aeroporti i nënë  
terezës ku janë përdorur dhe disa stampa të tilla. Shikoni aty ku ndodhet një lidhje për koordinatat  
dhe klikoni mbi të. Lidhja bën përcjelljen tek një faqe tjetër në internet.