Stampa diskutim:Ed

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi stampën Ed. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.



Përshkrimi i stampës[Redakto nëpërmjet kodit]

Stampë (shabllon) i parametrizuar për tu futur në stampa të tjera, me qëllim që në këtë të futet një lidhje për përpunimin e shabllonit, e ngjashme kjo me përpunimin e sektorëve të artikujve. Posicionimi i stampës Ed në stampat e tjera bëhet individualisht.

Parametrat[Redakto nëpërmjet kodit]

1. = Emri i një stampe (pa prefiksin "stampa:" përpara)
2. = Emërtimi i lidhjes (pshm. "Edit", "Përpuno" ose "Ndrysho")

Shembuj[Redakto nëpërmjet kodit]

{{Ed|Emri i stampës|Përpuno}}
{{Ed|Emri i stampës|Ndrysho}}

Përdorimi i stampës[Redakto nëpërmjet kodit]

Ja dhe rasti i përdorimit të stampës në vetvete me emrin "Ed"
(Ju mund ta testoni me çfarëdo emri tjetër.)

{{Ed|Ed|Përpuno}} jep Përpuno


{{Ed|Ed|Ndrysho}} jep Ndrysho


{{Ed|Ed|}} jep [1]