Stampa diskutim:Jurist

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi stampën Jurist. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Kjo stampë është bërë me qëllim të krijimit të një regjistri me pjestarë të këtij profesioni për të cilët gjendet një artikull në sq:Wikipedia.

Për të gjetur artikuj e regjistruar në sq:Wikipedia në këtë temë shtype nyjen e paraqitur në anën e majtë të fletës - Lidhjet këtu


Futet në artikujt, zakonisht në tabelen për biografi

Shiko : Wikipedia:Projekti Profesione