State Line City, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
State Line City, Indiana
Anglisht : State Line City
qytet
noform
A freight train passing State Lines grain elevators
Vendndodhja
State Line City, Indiana is located in SHBA
State Line City, Indiana
State Line City, Indiana

Koordinatat: 40°11′48″V 87°31′38″P / 40.19667°V 87.52722°P / 40.19667; -87.52722

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Warren
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.36 km2
 •  tokësore 0.36 km2
 •  ujore 0 km2
Popullsia 143 banorë (2010)
Dendësia 394.4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1857
Zona Kohore EST-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47982
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 11′ 48″ Veri

87° 31′ 38″ Perëndim

State Line City, Indiana (State Line City) është një qytet në qarkun Warrenshtetit federal Indiana, SHBA. Në State Line City, Indiana jetojnë 143 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 394.4 banor/km2 (1021.4 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.36 km2 (0.14 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (725 ft). [1]|title=USGS detail on State Line|accessdate=2007-09-24}}</ref>

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: State Line City, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale