Staten Island

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Staten Island
Qytet
noform
Stema_figura
Faqja Zyrtare Web faqja

Staten Island është një ishull në Shtetin Federal New York, te bregu lindor i ShBA. Ishulli formon një komunë (Borough) të Qytetit New York dhe mbulohet me Richmond County.

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]