Strelcë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strelca
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Korçës
Rrethi: Rrethi i Korçës
Komuna: Komuna Gorë
Targat e automjeteve: KO
Përdorimi i stampës

Strelca është një fshatkomunën Gorërrethin e KorçësShqipërisë. Strelca eshte nje fshat me shume burime ujore dhe me nje gjelberim te pafundem. Ne kete fshat shume familje jane larguar dhe vetem pak familje jetojne ende . Mespermes fshatit kalon lumi Devoll. .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]