Suli (Patrë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sul
Σούλιον
Fshat
Vendndodhja
Sul is located in Greqia
Sul
Sul
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Perëndimor
Qarku Ahai
Komuna Patrë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 520 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 11′ 12″ Veri

21° 48′ 36″ Lindje

Popullsia 847 banorë (2011)

Sul[1] (greqisht: Σούλιον/Soúlion) është fshat në qarkun i Ahaisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 31.