Suplacu de Barcău

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Suplacu de Barcău
Komunë
Vendndodhja
Suplacu de Barcău is located in Rumania
Suplacu de Barcău
Suplacu de Barcău

Koordinatat: 47°15′V 22°32′L / 47.250°V 22.533°L / 47.250; 22.533

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.48 [1] km2
Popullsia 4522 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417535
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Borumblaca, Dolea, Foglaş, Suplacu de Barcău, Valea Cerului, Vîlcelele
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Suplacu de Barcău është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 4522 banorësh dhe sipërfaqe 44.48 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Borumblaca, Dolea, Foglaş, Suplacu de Barcău, Valea Cerului, Vîlcelele.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)