Të mirat e natyrës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Të mirat e natyrës - të gjithë përbërësit e natyrës që njeriu i shfrytëzon për qëllime ekonomike. Të mirat e natyrës mund të jenë të papërtëritshme (lëndët minerale) dhe të përtëritshme (të mirat biologjike, uji, toka e përtëritshme).[1]

Burimi i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ LIGJI PËR MBROJTJEN E NATYRËS Në amëzën assembly-kosova.org