Tămăşeu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tămăşeu
Komunë
Vendndodhja
Tămăşeu is located in Rumania
Tămăşeu
Tămăşeu

Koordinatat: 47°13′V 21°56′L / 47.217°V 21.933°L / 47.217; 21.933

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.95 [1] km2
Popullsia 1946 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417056
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Parhida, Satu Nou, Tămăşeu
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Tămăşeu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1946 banorësh dhe sipërfaqe 50.95 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Parhida, Satu Nou, Tămăşeu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)