Tărcaia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tărcaia
Komunë
Vendndodhja
Tărcaia is located in Rumania
Tărcaia
Tărcaia

Koordinatat: 46°37′V 22°22′L / 46.617°V 22.367°L / 46.617; 22.367

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 76.80 [1] km2
Popullsia 2025 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417575
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Mierag, Tărcaia, Tărcăiţa, Totoreni
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Tărcaia është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2025 banorësh dhe sipërfaqe 76.80 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Mierag, Tărcaia, Tărcăiţa, Totoreni.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)