Tăuteu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tăuteu
Komunë
Vendndodhja
Tăuteu is located in Rumania
Tăuteu
Tăuteu

Koordinatat: 47°17′V 22°22′L / 47.283°V 22.367°L / 47.283; 22.367

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.72 [1] km2
Popullsia 4494 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417580
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bogei, Chiribiş, Ciutelec, Poiana, Tăuteu
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Tăuteu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 4494 banorësh dhe sipërfaqe 69.72 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bogei, Chiribiş, Ciutelec, Poiana, Tăuteu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)