Tacloban

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ph locator leyte tacloban.png

Tacloban është një qytet port në Filipine. Ndodhet përafërsisht 360 milje në juglindje të Manilës. Ai është kryeqytet i provincës Leyte, dhe qëndër e regjionit Eastern Visayas.

Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Category:Tacloban City