Talaat Harb

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Talaat Pasha Harb

Talaat Pasha Harb (25 nëntor 1867 - 13 gusht 1941) ishte ekonomist dhe themelues i bankës së Egjiptit.