Tamarite de Litera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tamarite de Litera
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Tamarite de Litera is located in Spanjë
Tamarite de Litera
Tamarite de Litera

Koordinatat: 41°52′12″V 0°26′0″L / 41.87000°V 0.43333°L / 41.87000; 0.43333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Huesca
Qarku La Litera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 110.6 km2
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Popullsia 3604 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22550
Koordinatat 41° 52′ 12″ Veri

0° 26′ 0″ Lindje


Tamarite de Litera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Litera, të provincës Huesca, në . Tamarite de Litera ka 3604 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 110.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]