Tarcea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tarcea
Komunë
Vendndodhja
Tarcea is located in Rumania
Tarcea
Tarcea

Koordinatat: 47°27′V 22°11′L / 47.450°V 22.183°L / 47.450; 22.183

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64.40 [1] km2
Popullsia 2590 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417570
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Adoni, Galoşpetreu, Tarcea
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Tarcea është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2590 banorësh dhe sipërfaqe 64.40 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Adoni, Galoşpetreu, Tarcea.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)