Tarifa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tarifa
Komunë
noform
View of the Puerta de Jerez, the traditional entrance to the old city centre.
Stema_figuraFlag of Tarifa Spain.svg
Vendndodhja
Tarifa is located in Spanjë
Tarifa
Tarifa

Koordinatat: 36°1′V 5°36′P / 36.017°V 5.600°P / 36.017; -5.600

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Campo de Gibraltar
Kryetari i Bashkisë Juan Andrés Gil García (2011)
Partia People's Party[PP]
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 419.67 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Popullsia 17793 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tarifeños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11380
Prefiksi (+34) 956
Faqja Zyrtare www.aytotarifa.com


Tarifa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Gibraltar, të provincës Cádiz, në Andalusia. Tarifa ka 17793 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 419.67 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]