Tarinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tarinca
Таринци
Fshat
noform
Vendndodhja
Tarinca is located in Maqedonia e Veriut
Tarinca
Tarinca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Karbincë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 305 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2207
Prefiksi (+389) 032
Targa ST
Koordinatat 41° 47′ 56″ Veri

22° 13′ 49″ Lindje

Popullsia 905 banorë (2002)