Teaca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teaca
Komunë
Vendndodhja
Teaca is located in Rumania
Teaca
Teaca

Koordinatat: 46°55′V 24°30′L / 46.917°V 24.500°L / 46.917; 24.500

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja ? [1] km2
Popullsia 6015 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427345
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Archiud, Budurleni, Ocniţa, Pinticu, Teaca, Viile Tecii
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Teaca është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 6015 banorësh dhe sipërfaqe ? km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Archiud, Budurleni, Ocniţa, Pinticu, Teaca, Viile Tecii.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)