Teranca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teranca
Fshat
Vendndodhja
Teranca is located in Maqedonia e Veriut
Teranca
Teranca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Çeshinovë-Obleshevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Lindor
Lartësia 380 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2301
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 51′ 05″ Veri

22° 21′ 15″ Lindje

Popullsia 738 banorë (2002)