Tetsuo Narikawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Tetsuo Narikawa (Japonisht: 成川 哲夫; Narikawa Tetsuo, 15 prill 1944 – 1 janar 2010) ishte aktorë japonez i cili u bë i famshëm në rolin e tij në filmin Spectreman. Ai ishte themelues dhe president i Ligës Ndërkombëtare të Karates në Japoni.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]