Thawville, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thawville, Illinois
fshat
Vendndodhja
Thawville, Illinois is located in SHBA
Thawville, Illinois
Thawville, Illinois

Koordinatat: 40°40′33″V 88°6′58″P / 40.67583°V 88.11611°P / 40.67583; -88.11611

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Iroquois
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 210 m (m.n.d.)
Popullsia 258 banorë (2000)
Dendësia 307.9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 60968
Prefiksi 217
Koordinatat 40° 40′ 33″ Veri

88° 6′ 58″ Perëndim

Thawville, Illinois është një fshat në qarkun Iroquoisshtetit federal Illinois, SHBA. Në Thawville, Illinois jetojnë 258 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 307.9 banor/km2 (796.3 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.33 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 210 m (689 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thawville, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale