Tidan në Skövde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tidan
Qytet
noform
Fabrikë e vjetër në Tidan
Vendndodhja
Tidan is located in Suedia
Tidan
Tidan
Vendndodhja e Tidan në Suedi

Koordinatat: 58°34′V 14°00′L / 58.567°V 14.000°L / 58.567; 14.000

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Västergötland
Qarku Västra Götaland
Komuna Skövde
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.32 km2
Popullsia 935 banorë
Dendësia 707 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET UTC+1
Verore CEST UTC+2

Tidan ndodhet në veri të komunës Skövde, Suedi, me 935 banorë më 2010.