Tiha Bârgăului

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tiha Bârgăului
Komunë
Vendndodhja
Tiha Bârgăului is located in Rumania
Tiha Bârgăului
Tiha Bârgăului

Koordinatat: 47°14′V 24°45′L / 47.233°V 24.750°L / 47.233; 24.750

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 190.00 [1] km2
Popullsia 6390 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427355
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Ciosa, Mureşenii Bârgăului, Piatra Fântânele, Tiha Bârgăului, Tureac
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Tiha Bârgăului është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 6390 banorësh dhe sipërfaqe 190.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Ciosa, Mureşenii Bârgăului, Piatra Fântânele, Tiha Bârgăului, Tureac.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)