Tiha Bârgăului

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Tiha Bârgăului
Komunë
Vendndodhja
Tiha Bârgăului (Rumania)
Tiha Bârgăului
Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 190.00 [1] km2
Kodi Postal 427355
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Ciosa, Mureşenii Bârgăului, Piatra Fântânele, Tiha Bârgăului, Tureac
Demografia
Popullsia 6390 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Tiha Bârgăului është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 6390 banorësh dhe sipërfaqe 190.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Ciosa, Mureşenii Bârgăului, Piatra Fântânele, Tiha Bârgăului, Tureac.

Referenca

  1. ^ (Rumunisht)Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumunisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)