Tileagd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tileagd
Komunë
Vendndodhja
Tileagd is located in Rumania
Tileagd
Tileagd

Koordinatat: 47°4′V 22°14′L / 47.067°V 22.233°L / 47.067; 22.233

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64.96 [1] km2
Popullsia 7098 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417585
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Bălaia, Călătani, Poşoloaca, Tileagd, Tilecuş, Uileacu de Criş
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Tileagd është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 7098 banorësh dhe sipërfaqe 64.96 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Bălaia, Călătani, Poşoloaca, Tileagd, Tilecuş, Uileacu de Criş.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)