Jump to content

Timothy Dalton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Timothy Dalton, Amsterdam 1987

Timothy Peter Dalton lindi më 21 mars 1946. Është një aktor i filmit dhe teatrit anglez, i lindur në Uells, i njohur për James Bond-in të katërt zyrtare. Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.