Tinca (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tinca
Komunë
Vendndodhja
Tinca is located in Rumania
Tinca
Tinca

Koordinatat: 46°46′V 21°57′L / 46.767°V 21.950°L / 46.767; 21.950

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 141.99 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417595
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Belfir, Girişu Negru, Gurbediu, Rîpa, Tinca
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Tinca është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej banorësh dhe sipërfaqe 141.99 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Belfir, Girişu Negru, Gurbediu, Rîpa, Tinca.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)