Toleranca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Toleranca ose tolerimi është gjendja e tolerimit ose e durimit me kusht.

Ekonomi, biznes dhe politikë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Partia e Tolerimit, një parti politike historike aktive në Konektikat
  • Tolerant Systems, emri i mëparshëm i Veritas Software
  • Taksa e tolerancës, një taksë historike që u vendos kundër hebrenjve në Hungari

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]