Tolosa, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tolosa, Spain
Komunë
noform
General view of Tolosa
Stema_figura
Vendndodhja
Tolosa, Spain is located in Spanjë
Tolosa, Spain
Tolosa, Spain

Koordinatat: 43°8′V 2°5′P / 43.133°V 2.083°P / 43.133; -2.083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Guipúzcoa
Qarku Tolosaldea
Kryetari i Bashkisë Ibai Iriarte
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.39 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 18044 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1256
Vendasit Tolosano, Tolosarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20400
Faqja Zyrtare www.tolosa.eus


Tolosa, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tolosaldea, të provincës Guipúzcoa, në Baskia. Tolosa, Spain ka 18044 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.39 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]