Jump to content

Tom Petty

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Thomas Earl Petty (20 tetor 1950 - 2 tetor 2017) ishte një muzikant amerikan, këngëtar, kompozitor, producent në shumë instrumenta. Ai ishte më i njohur si këngëtari kryesor i Tom Petty dhe Heartbreakers, por gjithashtu ishte anëtar dhe bashkë-themelues i grupit të viteve 1980, Travel Wilburys dhe grupit të tij të hershëm Mudcrutch.


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]