Topollova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Topollovë
Αγία Παρασκευή
Fshat
Vendndodhja
Topollovë is located in Greqia
Topollovë
Topollovë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Perëndimor
Qarku Ahai
Komuna Patrë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1027 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 8′ 77″ Veri

21° 49′ 53″ Lindje

Popullsia 13 banorë (2011)

Topollovë[1] (greqisht: Αγία Παρασκευή/Ayía Paraskeví) është fshat në qarkun i Ahaisë, Greqi. Përpara vitit 1955, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Τοπόλοβα/Topólova.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 31.
  2. ^ Πανδέκτης: Topólova - Ayía Paraskeví