Torre Alháquime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torre Alháquime
Komunë
noform
Town hall.
Stema_figuraFlag of Torre Alháquime Spain.svg
Vendndodhja
Torre Alháquime is located in Spanjë
Torre Alháquime
Torre Alháquime

Koordinatat: 36°55′V 5°14′P / 36.917°V 5.233°P / 36.917; -5.233

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Sierra de Cádiz
Kryetari i Bashkisë Francisco Castro Barriga
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.36 km2
Lartësia 495 m (m.n.d.)
Popullsia 833 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Torreños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11691
Faqja Zyrtare www.torrealhaquime.es


Torre Alháquime është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. Torre Alháquime ka 833 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.36 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]